PRIHLÁSIŤ SA
0,00 

Katarína Ježovičová

Joga master

Katarína Ježovicová sa s jogou prvý krát stretla v zahraničí. Po niekoľkých rokoch vlastnej praxe, sa ju rozhodla študovať u renomovaných učiteľov. Dnes je majiteľkou známeho jogového centra v Bratislave, JOGA ZDRAVO, autorka metódy cvičenia jogy Zdravý chrbát - bloky® a zakladateľka Medical Yoga Institute – školy pre budúcich lektorov jogy. Metóda cvičenia, ako aj Inštitút sú zamerané na medicínske hľadisko a účinky cvičenia jogy týkajúce sa fyzického a emočného zdravia. Katarína je presvedčená, že joga je vhodná pre každého či už je to vystresovaný manažér, človek s obmedzeným rozsahom pohybu alebo profesionálny športovec, či športovkyňa ako kompenzácia ich náročného tréningového plánu.

JOGA ZDRAVO tvorí tím profesionálnych lektorov jogy, maséra a fyzioterapeutky, ktorí dokážu vystavať hodinu šitú na mieru pre každého podľa individuálnych potrieb, vrátane profesionálnych športovcov či už ide o futbal, volejbal alebo tenis.

Inštitút poskytuje vysoko kvalitné vzdelanie pre budúcich lektorov jogy v oblasti anatómie, fyziológie, psychológie, aromaterapie a kraniosakrálnej terapie za účelom celostného riešenia problémov každého človeka v náročnej modernej dobe.

Katarína sa do tohto projektu zapojila, aby doň priniesla nástroje jogy cez fyzickú prax, pranajámu (dychové techniky) a meditáciu, a tak prispela k zdravej regenerácii a rekonvalescencii profesionálnych športovcov. O tom, že joga funguje na fyzickej a emočnej úrovni, niet pochýb. Ponúka široké spektrum nástrojov na zvládnutie stresu a tiež prax všímavosti, schopnosti priniesť pozornosť do tela a do prítomného okamihu. To všetko prispieva k dosahovaniu náročných cieľov a prekonanie mentálneho vyčerpania, ktoré môže časom prerásť až do syndrómu vyhorenia.

Každý profesionálny športovec, ktorý to so svojou kariérou myslí vážne, by sa mal o telo i myseľ príkladne starať spôsobom, aby s ním spolupracovali a predchádzal tak fyzickým zraneniam či mentálnemu vyhoreniu.

Baví vás volejbal a chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber nášho newslettra.

© Volleyball Institute - Martin Nemec | 2022