PRIHLÁSIŤ SA
0,00 

O inštitúte

Volleyball institute je komplexné športové, vzdelávacie a analytické centrum, ktoré poskytuje svoje koučingové, mentorské a trénerské služby profesionálnym tímom i jednotlivcom. S volejbalistami pracujeme individuálne, tréningy a výživové plány vytvárame každému športovcovi na mieru.

Sme zoskupenie trénerov, lektorov a mentorov z celého sveta a vďaka našim dlhoročným skúsenostiam profesionálnych hráčov dokážeme stanoviť pre ďalších športovcov krátkodobé i dlhodobé ciele.

Vytvorili sme unikátnu analytickú metódu Pro Volley Testing, vďaka ktorej dokážeme každého športovca či tím zanalyzovať po fyzickej, výkonnostnej i zdravotnej stránke.

Našim cieľom je pomôcť každému športovcovi zachytiť nevyužitý potenciál a preniesť ho do najlepšieho výkonu na ihrisku.

Chcete sa stať naším partnerom?

Náš tím

Martin Nemec

Zakladateľ Volleball Institute
Zobraziť BIO

Daniel Končál

Volleball coach
Zobraziť BIO

Katarína Ježovičová

Joga master
Zobraziť BIO

Lenka Nemcová

Pediatrician/Event manager
Zobraziť BIO

Martin Olejňák

Beachvolleyball Consultant
Youth and professional coordinator
Zobraziť BIO

Štefan Orosz

Strength and conditioning coach
Performance coordinator
Supplementation and nutrition specialist
Zobraziť BIO

doc. MUDr. Radoslav Zamborský PhD., MPH

Ortopéd a traumatológ
Zobraziť BIO

Dr. Ján Berec, MD, MPH

Ortopéd
Zobraziť BIO

VÍZIA

KEĎ SA VÍZIA SPOJÍ S AMBÍCIOU

Volejbal je krásny a dynamický šport, ktorému nechýba napätie, skutočné športové zápolenie a ani divácky záujem. Celosvetovo sa mu viac či menej profesionálne venuje viac ako 5 miliónov hráčov, ktorí sú sústredení do stoviek klubov a desiatok inštitúcií a zväzov.

Technická úroveň nielen volejbalu, ale aj športu ako takého napreduje míľovými krokmi. Šport je rýchlejší, tvrdší a neuveriteľne náročnejší v porovnaní s jeho variantmi pred dvadsiatimi či tridsiatimi rokmi. A vývoj ide stále ďalej.

Volejbal však oproti športom ako je futbal či hokej zápasí všade vo svete s nedostatkom odborníkov, trénerov a ďalších špecialistov. Hráči a kluby tak nedisponujú dostatočnou silou na neustály progres. Volejbal sa ocitá v začarovanom kruhu, keď posun vpred je brzdený nedostatkom adekvátnych možností a naopak.

CHCEME POZDVIHNÚŤ ÚROVEŇ VOLEJBALU VO SVETE

Našou víziou je pomôcť dostať volejbal na úroveň, akú si bezpochyby zaslúži. Chceme pomôcť každému jednému záujemcovi kdekoľvek na svete, ktorý to s volejbalom myslí vážne.

Rozmanitými možnosťami spolupráce a usilovnou prácou pomáhame na všetkých frontoch súvisiacich s volejbalom - od výchovy mládeže a dorastu cez pomoc trénerom a manažmentu s tréningami a organizačnými procesmi až po možnosť spustenia vlastnej franšízy.

Spájame odvážnu víziu s odhodlanými ambíciami. Chceme ponúknuť volejbalu a všetkým zainteresovaným vrátane fanúšikov nové možnosti.

Fenomén, akým volejbal bezpochyby je, si to určite zaslúži.

Metodika

Naučte sa hrať volejbal od prvého dňa správne. Ak nachytáte nesprávne návyky, bude rovnako dlho trvať vaše preučenie, čím spomalíte svoj výkonnostný potenciál. Vo volejbale sa nikdy nestane, že všetci hráči dostanú na zápase či pri tréningoch taký priestor, ako by si sami predstavovali a mnoho hráčov sa tak ocitne na okraji záujmu svojich trénerov. Volleyball institute sa stará o hráčov nielen v krásnom športovom komplexe X-BIONIC® SPHERE Olympic Training Center Slovakia, ale aj pomocou online tréningových programov, ktoré sme pre hráčov pripravili, aby mohli napredovať nech sú kdekoľvek na svete.

Kým hráč nastúpi do zápasového kolotoča, musí byť pripravený nielen po technickej, ale aj fyzickej, mentálnej a nutričnej stránke. Komplex týchto 4 atribútov v kombinácii s vašim potenciálom vám pomôžu dosiahnuť vaše športové ciele správne a rýchlo.

Našu metodiku neustále aktualizujeme a dopĺňame o nové poznatky odborníkov z celého sveta, aby sme vám priniesli vždy najnovšie informácie a metódy, akými môžete zvýšiť svoj výkon.

Volejbal sa stal v ostatných rokoch silovejším a mnoho mladých hráčov sa vydáva práve touto cestou tréningu, pričom zabúdajú na zdokonaľovanie volejbalových schopností. Našich zverencov učíme, že dôležitá je vyváženosť všetkých aspektov prípravy od začiatočníka po profesionála.

Hľadáte supervízora, ktorý vám pomôže dostať sa na športový vrchol?
Ozvite sa

Martin
Nemec

Martin Nemec pôsobí ako medzinarodný volejbalový FIVB Inštruktor naprieč celým svetom. Po ukončení dlhej a bohatej profesionálnej hráčskej kariéry, ktorá trvala 20 sezón, sa vydal na trénersku dráhu, ktorá trvá dodnes. 
 
Ku krásnej kapitole jeho života patrí česť reprezentovať Slovensko, za ktorú mal to šťastie odohrať 150 zápasov a získať niekoľko cenných umiestnení.
 
Okrem trénovania mužských a ženských tímov v Európe a Ázii, sa stal v roku 2021 medzinárodným FIVB Inštruktorom, a vďaka tomu môže rokmi nadobudnuté skúsenosti odovzdávať nielen hráčom ale aj ďalším trénerom a pomáhať tak medzinárodnému volejbalu ako takému.
 
V roku 2022 založil Martin Nemec Volleyball Institute s.r.o, v ktorom sa venuje spolu so svojim tímom okrem trénovania volejbalu aj mentoringu, vývoja revolučných pomôcok, vydávaniu kníh, širokej databáze volejbalových cvičení a v neposlednom rade zakladaniu tréningových centier po celom svete.
Martin Nemec CV

Ocenenia

Best spiker

Italian serie A1 2014/15

Best server

Korean V-League 2012/13

Best server

Korean V-League 2011/12

Best scorer

European Golden League 2009

KDE TRÉNUJEME

SVETOVÁ ÚROVEŇ PRIESTOROV A ŠPORTOVÍSK ZARUČI MAXIMÁLNY KOMFORT

Športový a voľnočasový rezortX-BIONIC® SPHERE Olympic Training Center Slovakia v Šamoríne je v určitom zmysle unikátom – pokiaľ ide o rozlohu, vybavenie a možnosti trávenia času.

Každý športovec určite ocení množstvo športovísk, posilňovní či relaxačných centier.

Práve tu realizuje Martin Nemec Volleyball Institute praktické tréningy, kempy a sústredenia.

Rezort je vzdialený len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Slovenska, Bratislavy, a len cca 80 km od Viedne.

Podmienky počas sústredení sú pripravené tak, aby spĺňali aj tie najvyššie profesionálne štandardy. Naši zverenci si tak môžu byť istí, že sa budú môcť plne sústrediť na svoj športový výkon.

Športoviská, ktoré sú k dispozícii:
|
športová hala (2 ihriská)
|
beach kurty (4 ihriská)
|
plavecký krytý a vonkajší bazén
|
atletický štadión
|
outdoorová trávnatá plocha
|
fitness centrum
Ponúkané Body Care služby
|
masáže
|
theagun masáže
|
sauny
|
jacuzzi
|
plavecký bazén
|
wellness
|
joga so zameraním na volejbal
|
elektroliečba
|
bankovanie
|
športový a relaxačný strečing
|
cryotherapy
|
kynesiotaping
|
game ready HOT and COLD therapy system

Galéria

ŽIJEME VOLEJBALOM A JE TO VIDIEŤ
Pozrite si našu bohatú fotogalériu a zoznámte sa so životom v našom volejbalovom inštitúte
© Volleyball Institute - Martin Nemec | 2022