PRIHLÁSIŤ SA
0,00 

Martin Nemec

Zakladateľ Volleyball Institute

Martin je zakladajúci člen, garant a majiteľ Martin Nemec Volleyball Institute. Jeho celoživotná hráčska klubová, reprezentačná a neskôr trénerská kariéra mu dala množstvo vedomostí a skúseností, ktoré chce odovzdávať svojím zverencom ďalej vo vlastnej akadémií.

Martin vynikal svojím talentom už od detstva. S volejbalom začínal vo VKP Bratislava na Slovensku, kde pod vedením hlavného mentora Martina Špačka získal elementárny základ a rozvoj zmyslu pre tvrdý tréning. Tu mu bol od malička vzorom aj Richard Nemec, Martinov strýko, niekdajšia svetová volejbalová hviezda a jeden z najlepších stredových hráčov vôbec.

Prvé úspechy zaznamenal ešte v juniorskom veku, kedy sa stal dvojnásobným majstrom Slovenska. Jeho zahraničné angažmá sú veľmi bohaté. Pôsobil v kluboch vo Francúzsku, Turecku, Taliansku, Južnej Kórei, Katare, Rumunsku, Spojených arabských emirátoch a tiež v Indonézií. Nazbieral množstvo trofejí ako víťazstvo v Challenge Cup 2009, víťazstvo Rumunskej ligy a pohára, Talianskej najkvalitnejšej svetovej ligy A1 a mnoho ďalšieho.

K významnej kapitole Martinovho volejbalového života patrí reprezentácia Slovenska na medzinárodných podujatiach. Viac ako 10 rokov bol reprezentantom Slovenska a v rokoch 2001 – 2011 si pripísal 150 reprezentačných štartov. Jedným z vrcholov reprezentačnej kariéry bolo tiež dosiahnutie víťazstva v Európskej lige a 5. miesto na Majstrovstvách Európy.

Ako hráč pôsobil pod vedením špičkových svetových trénerov a mentorov a už na sklonku kariéry ho rovnako začalo napĺňať odovzdávanie svojich skúseností a volejbalového umenia mladším spoluhráčom. Prešiel náročným vzdelávacím procesom, stal sa certifikovaným FIVB inštruktorom, kondičným, fitness a bodybuilding trénerom. Následnú príležitosť trénovať elitné družstvo v Južnej Kórei úspešne využil, čím začala nová kapitola Martinovho volejbalového života, ktorá trvá už niekoľko rokov.

Veľkou výzvou a zároveň víziou je vlastná akadémia. Vo Volleyball Institute chce posúvať úroveň volejbalu na celom svete a pre širokú skupinu ľudí. Svoje služby ponúka pre hráčov jednotlivcov profesionálov, ale aj hobby hráčov, pre tímy a kluby, pre trénerov, študentov a tiež napríklad aj majiteľov klubov, ktorí si môžu nechať nezávisle zanalyzovať svoj tím alebo odohraný zápas.

Baví vás volejbal a chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber nášho newslettra.

© Volleyball Institute - Martin Nemec | 2022